Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu
Szukasz cen, cenników, kosztów lub kosztorysu Mebli hotelowych? A może interesuje Cię najtańsza oferta? Złóż zapytanie, a specjaliści od mebli sami prześlą Ci wyceny.
Już teraz wyślij zapytanie do profesjonalistów ze Zwiadowcy i poznaj najlepsze rozwiązania. Jeśli interesują Cię opinie na temat Mebli hotelowych szukasz porad lub ofert skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Otrzymasz fachową pomoc oraz oferty.
Zainteresowane osoby skontaktują się z Tobą i przekażą potrzebne informacje. Serwis Zwiadowca jest bezpłatny, a usługa niezobowiązująca.
Wnętrza hotelowe powinny przyciągać wyglądem i zachwycać wystrojem. Jednocześnie muszą być wyjątkowo funkcjonalne. Dlatego właśnie aranżacja hotelu jest niemałym wyzwaniem i warto ją najpierw skrupulatnie przemyśleć. Pierwsze, nad czym trzeba się zastanowić to styl, w jakim ma być urządzony hotel. Ten pierwszy krok jest najważniejszy, gdyż zapewnia on spójny wygląd całej hotelowej przestrzeni. Dodatkowo ogranicza niepotrzebne wydatki, ponieważ bez sprecyzowanego stylu można kupić sporo rzeczy, które finalnie okażą się zbędne lub zwyczajnie nie będą pasowały do całości.
Aranżując pomieszczenia warto jest zachować jednolity design. Choć mają one różne funkcje wszystkie powinny spełniać obowiązujące hotelowe standardy. Niezależnie od wybranego stylu muszą być jednocześnie eleganckie i przytulne, tak aby zachęcały do pobytu. Po wybraniu stylu przychodzi czas na wyposażenie hotelu. Zależy ono przede wszystkim od charakteru miejsca, grupy docelowej, a także przeznaczonego na ten cel budżetu.
Na rynku dostępne są zarówno gotowe meble do pokoju hotelowego jak i firmy wykonujące meble na wymiar. Każdy hotelarz ma swoje preferencje i zgodnie z nimi wybiera jedną z tych opcji. Obie mają swoje plusy. Gotowe meble do hoteli przeważnie są tańsze niż te na wymiar. Doskonale sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których można swobodnie je ustawić. Z kolei meble na wymiar mogą być lepszym wyborem w mniejszych pokojach, gdzie optymalnie trzeba zagospodarować każdy centymetr. Dodatkowo takie meble hotelowe pozwalają np. na estetyczne zabezpieczenie ścian, takimi elemantami jak wezgłowia przy łóżkach czy lamperie.
Poza walorami estetycznymi meble hotelowe powinny być też trwałe. Rotacja gości, a do tego różny sposób użytkowania, powodują że tylko solidne meble do pokoi hotelowych będą niezawodne i posłużą długo. Oczywiście wysokiej jakości meble hotelowe przekładają się też na komfort gości. Dbając o ich samopoczucie warto trzymać się zasady - pokój nie może być przeładowany. Musi pozostawać w nim przestrzeń do „swobodnego oddechu” i codziennych aktywności.
Najważniejszym celem w projektowaniu pokoi hotelowych, jest połączenie maksymalnego komfortu gości z możliwością łatwej obsługi i utrzymania czystości.
Jak już wspomnieliśmy wyposażenie pokoi hotelowych powinno nawiązywać do strefy wejścia, holu i recepcji. Powinny być utrzymane w tym samym stylu. Wszystko powinno komponować się ze sobą, od kolorów ścian po dodatki. Trzymając się tej zasady z łatwością można odświeżać wnętrze bez większych nakładów finansowych np. zmieniając właśnie dodatki. Dzięki temu cała przestrzeń stworzy spójną w odbiorze całość, a to sprzyja dobremu samopoczuciu gości hotelowych.
Pokoje hotelowe są urządzane rozmaicie, jednak jest pewien kanon, którego trzymają się wszyscy hotelarze. Oto podstawowe elementy wyposażenia pokoju hotelowego, których nie może zabraknąć.
Nowoczesne meble hotelowe – jakie powinny być?
Wybierając tego typu wyposażenie śmiało można liczyć na miłe dla oka efekty. Urządzone prosto i gustownie pokoje hotelowe budują pozytywny wizerunek obiektu, który postrzegany jest jako komfortowy, nowoczesny i prestiżowy. To z kolei przyciąga nowych gości, a tych, którzy odwiedzili hotel, zachęca do powrotu.
Łóżka i materace - łóżka hotelowe, choć wyglądają podobnie, różnią się od tych w domowych sypialniach. Przede wszystkim najpopularniejsze łóżko hotelowe, to to w stylu kontynentalnym. Zazwyczaj ma ono lekką stalową konstrukcję i kółka umożliwiające swobodne przesuwanie. Dodatkowo to łóżko hotelowe z tapicerowaną ramą jest wyjątkowo wygodne. Łączy w sobie minimalną formę z maksymalnym komfortem. Design łóżka i jego mobilność to z kolei ważne elementy dla obsługi hotelowej.
Ważna jest też wysokość łóżka hotelowego. Przyjmuje się, że optymalnie jego wysokość powinna mieścić się od 50 do 65 cm. Natomiast wyższe łóżka hotelowe z grubszym materacem odbierane są jako bardziej luksusowe. A jak powszechnie wiadomo to właśnie materac w największym stopniu decyduje o komforcie. Dlatego doświadczeni hotelarze w tym temacie nie oszczędzają i wybierają wysokiej jakości materace do łóżek hotelowych. Na rynku dostępnych jest wiele typów materacy. Różnią się one składem materiałów, konstrukcją, grubością. Wybór odpowiedniego typu zależy od specyfiki hotelu i klienta docelowego, a także od pożądanego standardu.
Standardowe hotelowe łóżko pojedyncze ma wymiar 90x200 cm, łóżko 2-osobowe minimum 160x200, komfortowe łóżka typu king-size 200x200, a w luksusowych apartamentach nawet więcej. W pokojach 2-osobowych istnieje możliwość łączenia łóżek za pomocą specjalnych klamerek w ramie, ale przy dwóch oddzielnych materacach należy pamiętać również o specjalnej macie wyrównującej, która łączy je w jedną całość. Oczywiście na stronach hotelowych i rezerwacyjnych łóżka hotelowe są odpowiednio nazywane. Odpowiednio po kolei są to single bed, double bed, king size, super king size i queen.
Hotelowe łóżko kojarzy się nie tylko z wygodnym materacem, ale też z charakterystycznym wezgłowiem. Jest ono najczęściej oddzielnym elementem zazwyczaj montowanym do ściany. Wezgłowie pełni dwie ważne funkcje - zapobiega brudzeniu ściany oraz zapewnia komfort gościom podczas snu i korzystania z łóżka na siedząco. Najbardziej komfortowe są zagłówki tapicerowane, a materiał i forma tego elementu zależą od stylistyki całego pokoju.
Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu
Niezależnie od specyfiki hotelu i grupy docelowej, w każdym pokoju powinien znajdować się system do przechowania ubrań i różnego rodzaju akcesoriów. Dobrze zaprojektowana szafa hotelowa z wieszakami pozwalająca na swobodne przechowywanie ubrań to must have każdego pokoju hotelowego. Szafa z jednej strony wnosi domowy klimat, a z drugiej umożliwia gościom szybkie zorganizowanie się i sprawne zagospodarowanie przestrzeni. Ułatwiają to również szuflady. Mogą znajdować się zarówno w szafie jak też w biurku lub komodzie.Szuflady idealnie sprawdzą się do przechowania dokumentów, portfela czy gadżetów elektronicznych - laptopa, konsoli, ładowarek itp. Natomiast jeśli do pokoju hotelowego prowadzi choćby niewielki hol - warto pomyśleć o dodatkowym miejscu na pozostawienie butów (szafka na buty), mokrego parasola czy płaszcza.
Biurko z wygodnym krzesłem to standard w większości pokoi hotelowych bez względu na ich wielkość. W zależności od stylu mniejsze lub większe biurko bądź wąską konsolę można ustawić w dowolnym punkcie pokoju. Ważne, aby do tych mebli był zapewniony swobodny dostęp. Hotelowe biurko i stolik to wyjątkowo ważne miejsce, które nie pełni jedynie walorów estetycznych, ale też jest używane przez gości. Korzystają z niego osoby podróżujące służbowo i pracujące zdalnie, jak również turyści chcą zaplanować kolejny dzień, czy rodziny lubiące spędzać czas przy planszówkach. Stolik w pokoju hotelowym to także miejsce na wypicie kawy czy zjedzenie posiłku.
Jeśli pokój hotelowy jest wystarczająco duży i ustawny warto pomyśleć o wydzieleniu stref: sypialnianej (z łóżkiem i nocnymi szafkami), biurowej / jadalnianej (z biurkiem lub stolikiem i krzesłami) oraz wypoczynkowej. W tej ostatniej powinny pojawić się wygodne hotelowe meble tapicerowane. Mogą to być na przykład dwa fotele lub niewielka sofa. Jeśli wybór padnie na sofę / kanapę z funkcją spania, można mieć pewność, że zdecydowanie podniesie ona wartość pokoju i umożliwi zakwaterowanie w nim większej liczby osób (np. rodzinie z dzieckiem lub dwójką dzieci). Dbając o jak najwyższy standard i mając na uwadze kwestie praktyczne powinno się wybierać hotelowe meble wypoczynkowe obite tapicerką wysokiej jakości. Wówczas będzie ona nie tylko estetyczna, ale też trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i co ważne, łatwa do utrzymania w czystości.
Na rynku dostępne są meble hotelowe w wielu wariantach. Aby je kupić nie trzeba szukać stacjonarnych punktów sprzedaży, ponieważ w sieci można znaleźć nawet przykładowe aranżacje pokojów hotelowych. Są one pomocne przy przygotowaniu zestawów mebli do poszczególnych pomieszczeń. A meble hotelowe w dobrych cenach i dobre jakościowo można bez problemu kupić za pośrednictwem internetu. To wyjątkowo korzystne rozwiązanie. Zakupy online oszczędzają czas, pieniądze, a oferty online często są bardzo korzystne. Nie ma też problemu z dostarczaniem do hotelu zamówionego umeblowania. Bywa też, że transport jest gratis.
Na koniec kilka praktycznych porad dotyczących aranżacje pokoi hotelowych.
Aranżacje hotelowych pokoi warto utrzymać w stonowanej kolorystyce. Same meble hotelowe należy dopasować też do koloru ścian. Bezpiecznym rozwiązaniem jest skomponowanie jasnych mebli i ciemnych ścian oraz odwrotnie. Zbyt krzykliwe wyposażenie, choć efektowne, może zakłócać wypoczynek i przy dłuższym pobycie okazać się męczące. Neutralne barwy, takie jak biele, szarości i beże są na tyle uniwersalne, że każdy czuje się w nich dobrze.
Jasna, elegancka kolorystyka również optycznie powiększa pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet niewielki pokój nie będzie wyglądał przytłaczająco. Wszystkie meble w pokoju hotelowym powinny pochodzić z jednej kolekcji. To pozwala stworzyć spójną całość i w efekcie przyjazne wnętrze.
Należy też pamiętać o spójności nie tylko w wystroju poszczególnych pomieszczeń, ale też całego hotelu. Jeśli klasyczny styl, to trzeba utrzymać go wszędzie, analogicznie jest z nowoczesnym designem, który wydaje się mniej formalny. Trzymając się tej zasady podczas kompletowania mebli do hotelu znaczenie szybciej i łatwiej jest dopiąć wszystko na ostatni guzik.
Fornir
Cienkie paski naturalnego drewna zszywane, lub sklejane aby stworzyły większa powierzchnie. Następnie są naklejane na materiał nośny, a później szlifowane i lakierowane. Materiałem nośnym, podobnie jak w przypadku laminatów może być płyta wiórowa, lub mdf.
Laminat
Stosowany jest również na nośnik jakim jest płyta wiórowa, lub mdf. Różnica jest taka, że tu częściej stosuje się płyty gotowe, już fabrycznie pokryte laminatem. Wybór kolorystyczny jest coraz większy, a również struktury są coraz bardziej natu
Większość inwestorów wybiera meble z laminatów z następujących przyczyn:
Dobrym i stosowanym przez inwestorów rozwiązaniem jest wykonanie w fornirze wyłącznie apartamentów. Ponieważ jest ich kilka i oczekiwane jest inne zachowanie gości w pokojach o wyższej renomie.
Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i
realizacje.
Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu