shopping_cart Zakupione
sell Promocje
Popularne
post_add Złap okazje
new_releases Najnowsze

Wyposażenie kosmetyczne

 

W celu profesjonalnego świadczenia usług kosmetycznych właściciele salonu kosmetycznego muszą zadbać o jego odpowiednie wyposażenie, czyli o specjalistyczny sprzęt i akcesoria, dzięki którym klient może komfortowe korzystać z zabiegów. Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego to:

  • łóżka do masażu;
  • fotele i krzesła do manicure/pedicure; 
  • fotele kosmetyczne;
  • sauny (wraz z ich wyposażeniem);
  • inne urządzenia specjalistyczne (np. lasery, lampy);
  • sprzęt konieczny do dezynfekcji i sterylizacji urządzeń i akcesoriów kosmetycznych;
  • kosmetyki umożliwiające przeprowadzanie zabiegów.

Krzesła do manicure/pedicure umożliwiają profesjonalne wykonanie zabiegów upiększających dłoni i stóp. Klient opiera dłonie i stopy na specjalnie zamontowanych podkładkach, a kosmetyczka wykonuje zabieg np. piłuje paznokcie, maluje je itp. Tuż przy krzesłach znajdują się też akcesoria niezbędne do przeprowadzenia manicure/pedicure, jak pilniki,  polerki, cążki, patyczki do skórek itp.

Kolejny element wyposażenia to łóżko do masażu. Umożliwia ono wygodne wykonanie masażu różnych partii ciała: pleców, pośladków, nóg itp. Podczas wykonywania zabiegu klient wygodnie leży na łóżku. Łóżko do masażu posiada także specjalny otwór na twarz, dzięki któremu można bez problemu oddychać podczas leżenia na brzuchu.

Fotele kosmetyczne to meble, które są używane do przeprowadzenia zabiegów kosmetycznych twarzy i ciała. Zabiegi te to między innymi oczyszczanie skóry twarzy, wykonywanie zabiegów laserowych, kładzenie maseczek odżywczych lub nawilżających skórę, ujędrnianie poszczególnych partii ciała poprzez użycie preparatów ujędrniających, wykonywanie peelingów.

Często w salonach kosmetycznych znajduje się sauna (parowa lub sucha). Ma ona działanie oczyszczające skórę (między innymi z toksyn) i relaksujące.

Wyposażenie salonu kosmetycznego to także specjalistyczne urządzenia konieczne przy wykonywaniu zabiegów punktowych. Urządzenia te to np. lasery i lampy do naświetleń. 

Sprzęt i akcesoria wykorzystywane w salonach kosmetycznych wymagają systematycznej sterylizacji. W przypadku urządzeń, które mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta, sterylizacja konieczna jest po każdym użyciu (żeby nie przenosić bakterii na skórę kolejnej osoby korzystającej z danego zabiegu).

W salonie piękności korzysta się z szeregu różnych kosmetyków. Powinny być  one hipoalergiczne, naturalne oraz powinny posiadać delikatny, przyjemny zapach. Zabiegi kosmetyczne muszą być odprężające dla klienta. Zazwyczaj salony kosmetyczne posiadają sklep, w którym klient może kupić dany kosmetyk.