shopping_cart Zakupione
sell Promocje
Popularne
post_add Złap okazje
new_releases Najnowsze

Wyposażenie hotelowe

Wyposażenie hotelowe

Za wyposażenie hotelowe uważa się wszystkie elementy, które usytuowane są w jego wnętrzu. Są to więc wszystkie sprzęty różnych rozmiarów, wykończeniowe oraz dekoracyjne, które połączone razem tworzą pewną całość i budują atmosferę wnętrza.

Wyposażenie hotelowe można skategoryzować następująco:

  • wyposażenie pokoi gościnnych;
  • wyposażenie łazienek;
  • wyposażenie kuchni;
  • wyposażenie korytarzy hotelowych i recepcji;
  • wyposażenie sali jadalnej, baru i restauracji (o ile obiekt takowe posiada);
  • wyposażenie pozostałych obiektów takich jak basen, salon kosmetyczny itp.

Do najważniejszego wyposażenia pokoi gościnnych zalicza się miejsce do spania, szafę, wieszaki na ubrania, stolik przy łóżku, firany, zasłony lub żaluzje, elementy wykończeniowe pokoju takie jak gniazdka sieciowe, włączniki, punkty świetlne, bieliznę pościelową, szlafroki, ręczniki, kosmetyki hotelowe. Wiele z tych przedmiotów hotel może nabyć z nadrukiem (przeważnie jest nim nazwa i logo hotelu).

Wyposażenie łazienek to wszelkiego typu sanitariaty stojące w łazienkach: muszle sedesowe, kabiny prysznicowe, wanny, umywalki, pisuary, bidety oraz sprzęt dodatkowy: dozowniki na mydło w płynie, suszarki do rąk itp. Ze względów na higienę wyposażenie łazienek musi być zawsze czyste.

Kuchnie spotkamy w obiektach hotelowych, w których są restauracje. Kuchnia hotelowa jest przeważnie dużym pomieszczeniem. Do podstawowego wyposażenia kuchni należy: zamrażarka, lodówka, kuchnia elektryczna lub gazowa, piec, piekarnik, blaty robocze, zmywarka, półki i szafki na żywność oraz niewielki sprzęt kuchenny (np. mikser).

Wyposażenie recepcji to głównie lada, na której (lub też pod którą) usytuowany jest komputer z zainstalowanym oprogramowaniem do sprawnej obsługi hotelowej (w programie takim recepcjonista może bardzo łatwo zameldować i wymeldować gościa, zarezerwować pokój, a także wpisać informację o usługach dodatkowych, z których klient chce skorzystać).

Na korytarzu hotelowym mogą stać pojedyncze meble dekoracyjne (np. obrazy, lustra, lampy lub konsole. W poszerzonych częściach korytarza stoi niekiedy stół i sofy.

 
Mogą Cię również zainteresować