Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Meble do pensjonatu
0 zarejestrowanych firm
Zapytaj o ofertę

 

Termin „meble do pensjonatu” określa meble ustawione zarówno w pokojach dla gości, na korytarzu, w recepcji, jak również meble specjalistyczne, wykorzystywane w kuchni oraz łazience. Pensjonaty mogą być prowadzone w różnym stylu, stąd meble do pensjonatu także posiadają różny styl. 

Podstawowe meble do pensjonatów to:

  • łóżka, sofy, tapczany (w tym także łóżka składane, rozkładane jedynie wtedy, gdy pensjonat ma pełne obłożenie, np. tuż przed planowanymi imprezami sportowymi);
  • szafy, szafki, półki, barki;
  • stoły, krzesła, fotele, niewielkie stoliki dekoracyjne, stoliki nocne, toaletki;
  • meble będące wyposażeniem recepcji (zalicza się tutaj też blaty, wieszaki na klucze itp.);
  • meble dekoracyjne (np. kredensy oraz konsole);
  • półki na odzież, wieszaki, lustra wolnostojące (występujące zarówno w pokojach, jak i w szatniach, o ile dany pensjonat posiada szatnię);
  • lampy stojące;
  • meble hotelowe łazienkowe oraz kuchenne (wykorzystywane np. w aneksach kuchennych).

Meble do pensjonatów mają charakter głównie użytkowy. Powinny być wygodne dla klienta oraz dla pracowników danego pensjonatu.

Specjalną grupą mebli są z pewnością urządzenia sanitarne oraz meble kuchenne. Meble łazienkowe są niezbędne w każdym pensjonacie. Klienci muszą mieć zapewniony dostęp do łazienki, w której mogą spokojnie zająć się swoją higieną osobistą. Meble kuchenne są niezbędne tylko w tych pensjonatach, w których goście mogą skorzystać z sekcji restauracyjnej (mogą wykupić śniadania, obiady, kolację). Do podstawowych mebli kuchennych należą: kuchnie (gazowe, elektryczne, elektryczne z płytą ceramiczną oraz piekarniki, ewentualnie piece do pizzy), urządzenia chłodnicze (lodówki, chłodnie, szafy chłodnicze, zamrażarki) oraz półki i regały na żywność, która nie wymaga umieszczenia w lodówce. W pensjonatach posiadających sekcję barową niezbędna jest chłodziarka na napoje.

Rynek mebli do pensjonatu wciąż się rozwija. Meble te mogą być projektowane także na indywidualne zamówienie właściciela pensjonatu, jednak często jest to związane z wyższą ceną danego mebla oraz z dłuższym terminem realizacji zamówienia. 

Właściciele pensjonatów rozumieją, że goście hotelowi są coraz bardziej wymagający. W związku z tym starają się często, aby ich ośrodki miały oryginalne, niepowtarzalne wnętrze, w którym panuje miła, przytulna atmosfera. Często korzystają z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, który poza zaprojektowaniem wystroju zajmuje się także zakupem niezbędnych mebli i dodatkowych elementów wyposażenia. Dzięki temu obecnie powstające pensjonaty mają całkiem inny charakter niż te sprzed dwudziestu lat.

0 zarejestrowanych firm
Zapytaj o ofertę
Mogą Cię również zainteresować
4 634,64 zł 3 768,00 zł netto
Meble hotelowe zestaw IBIZA
2 243,52 zł 1 824,00 zł netto
Zestaw Hotelowy mini IBIZA
4 210,29 zł 3 423,00 zł netto
Meble hotelowe zestaw RENO
3 321,00 zł 2 700,00 zł netto
Meble hotelowe
3 448,92 zł 2 804,00 zł netto
Meble hotelowe do pokoju 2 osobowego
4 901,55 zł 3 985,00 zł netto
Meble hotelowe zestaw COSTA
4 044,24 zł 3 288,00 zł netto
Meble hotelowe do pokoju 2 osobowego
4 292,70 zł 3 490,00 zł netto
Meble hotelowe GRAND - przykładowy zestaw
System BARBAROSSA
System CITY SILENCE
Meble hotelowe TARA