Zamki hotelowe. Dostawcy horeca 2022
Porównaj oferty 73 firm w kategorii Zamki hotelowe
Zapytaj o ceny i koszty
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Łódź
 • Szczecin
 • Bydgoszcz
 • Rzeszów
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Zielona Góra
 • Kielce
 • Opole

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

15.06.2022 | autor: Rafał Focal | PRZECZYTASZ W 5 minut

Zamki hotelowe

Obecnie w hotelach najczęściej spotkamy zamki na karty zbliżeniowe lub chipowe, rzadziej przestarzałe już nieco zamki magnetyczne. Do każdego z nich z powodzeniem możemy zastosować dodatkowy moduł pozwalający otwierać je za pomocą telefonu z funkcją bluetooth.

Elektroniczne zamki hotelowe są standardem w niemal wszystkich hotelach na całym świecie. Współczesna technologia pozwala integrować systemy zamków hotelowych z systemami takimi jak system zarządzania budynkiem (BMS), systemami kontroli dostępu (wejście na basen, do strefy SPA lub do windy) a także programami hotelowo-gastronomicznymi.

Technologia Bluetooth

Jak nietrudno się domyślić, jest to system oparty na kodzie przesyłanym przez bluetooth bezpośrednio z telefonu komórkowego hotelowego gościa. Kod można pobrać na aplikację w telefonie. Dzięki temu aby otworzyć zamek wystarczy zbliżyć się do drzwi. Zamki bluetooth oprócz zastosowania w hotelach sprawdziły się także w wynajmowanych apartamentach. Właściciel po opłaceniu przez gościa pobytu wysyła mu zdalnie kod dostępu tylko w wybranym czasie.

System zamka bluetooth działa w trybie off-line, a zatem odpada konieczność poprowadzenia przewodów do poszczególnych zamków. W zamku znajdują się baterie, których wymiana zalecana jest raz do roku, w trakcie okresowej konserwacji mechanizmu. Obsługa hotelowa i właściciel wyposażeni we własny kod lub kartę, mogą się dostać do budynku w dowolnym momencie.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że właściciel mieszkający poza miejscem, w którym wynajmuje pokoje nie musi osobiście spotykać się z gośćmi. Jego rola sprowadza się praktycznie tylko do sprawdzenia czy gość zapłacił za pokój, następnie przesłania mu mailem linku do aplikacji oraz hasła.

Zamki elektroniczne na kod

Zamki elektroniczne na kod, klawiaturę numeryczną - To rodzaj zamków dedykowanych apartamentom, aparthotelom oraz pokojom na wynajem. Zamki te umożliwiają właścicielom i pracownikom recepcji na całkowicie zdalną obsługę i kontrolowanie kodów. Zdalna obsługa umożliwia sprawdzenie historii pobytu, skrócenie lub wydłużenie pobytu a także realizowanie specjalnych życzeń gości. Konieczne informacje wraz z czterocyfrowym kodem umieszczone są w wiadomości e-mail i SMS, które system wysyła automatycznie. Nie jest wymagany żaden kontakt z recepcją.

Kod tymczasowy wygasa tuż po zakończeniu pobytu i nie jest możliwe ponowne wejście z wykorzystaniem identycznej kombinacji znaków. Każdy kolejny gość otrzymuje nowy, wygenerowany tylko dla niego kod. Zamki elektroniczne stanowią też zabezpieczenie przed roztargnieniem gości. Zgubiony klucz nie stanowi już problemu, co nie naraża nikogo na dodatkowe koszty.

Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w wynajmowanych pokojach i apartamentach, czyli w lokalach z ograniczonym dostępem.

Zamki na karty zbliżeniowe

Zamki na karty zbliżeniowe - technologia zbliżeniowa, zwana RFID (skrót od Radio Frequency Identification) to aktuanie popularne rozwiązanie. Wykorzystuje się tutaj karty mifare o częstotliwości 13,56 MHz, działające bezstykowo. W momencie zbliżenia karty do czytnika na odległość 1-3 cm zamek odczytuje uprawnienia z karty poprzez fale radiowe. Główną zaletą tej technologii jest bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa danych na karcie oraz możliwość integracji kart i zamków z innymi systemami danego hotelu. Ta sama karta pozwala obsłużyć bramę parkingową, windę, sejf albo wejście główne do hotelu. Bezdotykowa obsługa wydłuża ponadto żywotność zamka i karty.

Zamki na karty chipowe

Zamki na karty chipowe - w tego typu zamkach konieczne jest wsunięcie do szczeliny zamka karty i zaczekanie aż czytnik odczyta z niej dane. Kontakt fizyczny chipa z czytnikiem sprawia, że w efekcie długotrwałego użytkowania chipy oraz głowice niszczą się.

Zamki online

To zamki w których system składa się z naściennych czytników umieszczonych przy każdych drzwiach. Na drzwiach zamontowane są nieruchome pochwyty od strony korytarza i klamki od strony pokoi. Strukturalne okablowanie zapewnia połączenie czytników z centralą zarządzającą, zasilaczami oraz recepcją. Stosuje się tutaj zasilanie prądem stałym z zasilaczy buforowych, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany baterii - zamki działają cały czas.

Najczęstsze błędy przy wyborze zamków

Wybierając zamek hotelowy warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Zamek to pierwsza rzecz, z jaką gość hotelu ma kontakt w pokoju. To czy zrobi na gościu dobre wrażenie może wpłynąć na inne elementy pobytu. Urządzenie powinno być zawsze sprawne, w dobrym stanie technicznym oraz powinno mieć zapewniony serwis i dostęp do części. Obsługa zamka powinna być dla gości intuicyjna.

Zamek powinno się traktować jako mechanizm o długotrwałym i możliwie bezawaryjnym działaniu. Dlatego powinien on być wysokiej klasy, a serwis i pomoc techniczna powinny być zawsze w gotowości. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z całą dostępną na rynku ofertą. Decydując się na zakup zamka z górnej półki należy pamiętać, aby porównywać go tylko z zamkami z tego samego przedziału cenowego.

Po dokonaniu wstępnego wyboru warto poprosić przedstawicieli poszczególnych firm o prezentację produktów. Warto skontaktować się z hotelami z listy rekomendacji danej firmy. Podpisując umowę na zakup i gwarancję, starajmy się zawsze wynegocjować korzystne dla obu stron, a przede wszystkim uczciwe warunki. Niektóre firmy oferują nawet 10 lat gwarancji, dlatego warto patrzeć nie tylko na jakość samych produktów ale także na rzetelność i renomę danej firmy.

73 firm w kategorii Zamki hotelowe w Zwiadowca

abiLine Polska sp. z o.o.sp.j. abiLine Polska sp. z o.o.sp.j.
Kontrola dostępu/Automatyka hotelowa/Akustyka
Stawiamy na bezpieczeństwo. Jesteśmy firmą z 20-sto letnim doświadczeniem na rynku HoReCa. Wyposażyliśmy już setki obiektów w Polsce i zagranicą. Jako bezpośredni importer i producent urządzeń dla rynku HoReCa gwarantujemy wysoką jakość za korzystną cenę oraz serwis i ciągłość utrzymania oferty!
HTV Polska HTV Polska
HTV Polska profesjonalna firma specjalizująca się w doradztwie i budowie systemów telewizji hotelowej w zakresie: - Pole antenowe - Budowa i konfiguracja stacji czołowej - Sprzedaż i montaż telewizorów hotelowych - Serwis instalacji antenowo telewizyjnej
ASSA ABLOY Opening Solutions Poland ASSA ABLOY Opening Solutions Poland
Światowy lider w zakresie rozwiązań kontroli dostępu
Grupa ASSA ABLOY powstała w 1994 roku w wyniku połączenia spółek ASSA w Szwecji i ABLOY w Finlandii. Od tamtej pory spółka ASSA ABLOY przeobraziła się ze spółki regionalnej w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą ok. 51 000 osób i prowadzącą działalność w ponad 70 krajach.
Hartmann Tresore Polska Sp. z o.o. Hartmann Tresore Polska Sp. z o.o.
Sejfy
Początki HARTMANN TRESORE sięgają daleko wstecz – firmę założono przed ponad 150 laty w Wewer (obecnie dzielnica Paderborn w Nadrenii-Północnej Westfalii) pierwotnie jako kuźnię i ślusarnię.
Neosystem Sp. z o.o. Neosystem Sp. z o.o.
Systemy telewizji hotelowej , Telewizory Hotelowe , Monitory , Infokioski
NEOSYSTEM to lider wśród dostawców telewizji hotelowej, uzdrowiskowej i szpitalnej. Oferujemy niezawodną, kompleksową i nowoczesną telewizję, Internet i usługi multimedialne dla obiektów.
VITPOL Rozwiązania dla Hoteli VITPOL Rozwiązania dla Hoteli
Rozwiązania dla hoteli
Firma VITPOL, została założona w 1999 roku i od tego czasu uczestniczyła w realizacjach wielu tematów związanych z dostawą oraz uruchamianiem rozwiązań dla hoteli. Od początku swojej działalności, stawiamy na najwyższy profesjonalizm zarówno naszych usług, jak też oferowanych produktów.
SEGAL Sp. z o.o. Sp.k. SEGAL Sp. z o.o. Sp.k.
Zamki hotelowe i biurowe na kartę / kod / smartfon
Od ponad 10 lat zajmujemy się montażem i serwisem zamków na karty / kody / smartfony. W naszej ofercie znajdą Państwo zamki firm eLOCK, Tayama, Be-Tech oraz Uhlaman & Zacher. Realizujemy wdrożenia systemu kontroli dostępu w obiektach hotelowych, biurowcach oraz gabinetach lekarskich i szpitalach.
InHotel InHotel
Telewizory hotelowe, zamki hotelowe na kartę, minibary, sejfy...
Specjalizujemy się w dostarczaniu oraz konfigurowaniu systemów hotelowych. Mamy do zaoferowania kompleksowe rozwiązania oraz wyposażenie dla hoteli, pensjonatów i biur.
AJ Plus Jerzy Pajewski AJ Plus Jerzy Pajewski
Kompleksowe rozwiązania IT dla branży HORECA, ERP, kasy fiskalne, sprzęt IT
AJ Plus z siedzibą w Krakowie powstała w 1997 roku. Specjalizujemy się w markowym sprzęcie IT, systemach klasy ERP, rozwiązaniach dla branży hotelarsko – gastronomicznej Horeca i medycyny. Dystrybuujemy i prowadzimy sprzedaż markowego sprzętu komputerowego i peryferiów na terenie całej Pols
PHU BMS SP J Z Bielecki
RTV, AGD, Meble, oświetlenie, komputery, urządzenia gastronomiczne
Sklep „BMS”, znajdujący się na ulicy Staszica w Kwidzynie od ponad 25 lat dostarcza sprzęt do Państwa domów. Lodówki, pralki, zmywarki, telewizory, systemy HI- FI, meble i oświetlenie znanych i sprawdzonych producentów.
Oferujesz rozwiązania dla rynku horeca?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.

Bezpłatnie wyślij zapytanie

Podaj jakich firm i ofert szukasz

Firmy złożą Ci oferty

Porównaj ceny i ważne parametry

Kupuj taniej i lepiej

Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jak działa nasz serwis

Wystarczy, że odpowiesz na kilka krótkich pytań, a odezwą się do Ciebie zainteresowani specjaliści z Twojej okolicy. Otrzymujesz konkurencyjne propozycje wykonania - oszczędzasz czas i pieniądze. Niczym nie ryzykujesz: wystawianie zleceń nic nie kosztuje.

Krok 1. Określasz jakiej usługi lub produktu szukasz

W tym celu wybierz i wypełnij krótki formularz i sprecyzuj swoje oczekiwania, co do usługi lub produktu, którego szukasz. Im więcej podasz nam szczegółów, tym precyzyjniejsze otrzymasz oferty w odpowiedzi na Twoje zapytanie.

Krok 2. Znajdź zainteresowanych Wykonawców i Dostawców

Zainteresowane firmy zapoznają się z treścią i wymaganiami Twojego zapytania. Przygotowują oferty handlowe i przekazują je bezpośrednio do Ciebie. Firmy będą kontaktował się z Tobą telefonicznie, emailem i za pośrednictwem naszego serwisu.

Krok 3. Otrzymujesz niezobowiązujące oferty

Porównujesz otrzymane oferty i po dokonaniu wyboru możesz zamówić usługę lub produkt u firmy, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza usługa jest 100% darmowa i niezobowiązująca. Nie jesteś zobowiązany do zakupu.

{{trade.acquisition_initstep_title || trade.name}}

Odpowiedz na kilka pytań
Oferty są darmowe i niezobowiązujące

{{steps[activeStep].description}}

Uwaga: Im więcej szczegółów podasz, tym oferty będą lepiej dopasowane.

Szukamy specjalistów dla Twojego Zapytania!

Wyszukujemy już dla Ciebie dostawców zgodnych z Twoim zapytaniem.

Wysłaliśmy na Twój adres e-mail {{form.user_data.email}} prośbę o potwierdzenie informacji.
Sprawdź swoją pocztę.

Korzystanie z naszego serwisu:
 •  100% darmowe i niezobowiązujące
 •  Brak obowiązku zamawiania

Dodaj załączniki

Dodaj zdjęcia lub projekt itp. Pomoże to firmom dopasować oferty specjalnie dla Ciebie.

Prosimy wybrać odpowiedź
Wstecz
Pomiń

Dołącz do firm oferujących {{trade.name}}

Czy na pewno chcesz zakończyć?
Utracisz wszystkie odpowiedzi.
Kontynuuj zapytanie
Przerwij zapytanie
Wybierz wersję uproszczoną.
Tylko pole opisu.
Spis treści
Posiadamy 73 zarejestrowanych firm
oferujących Zamki hotelowe
Zapytaj o ceny i koszty

Oferujesz Zamki hotelowe?

Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i realizacje.