shopping_cart Zakupione
sell Promocje
Popularne
post_add Złap okazje
new_releases Najnowsze

Odzież do gastronomii

Na odbiór hotelu oraz restauracji przez klientów ma wpływ praktycznie wszystko, najdrobniejszy nawet szczegół - od wystroju, wykończenia, poprzez dodatki do odzieży gastronomicznej. Na nic wykwintna kuchnia i potrawy serwowane przez szefa, jeśli załoga restauracji będzie wyglądać niechlujnie. Profesjonalna  odzież gastronomiczna ma więc ogromny wpływ na odbiór obsługi przez gości, ale także na komfort pracy oraz swobodę ruchów pracowników. 

Odzież gastronomiczna dla obsługi sali

Często króluje mylne przeświadczenie, że odzież gastronomiczna ma tylko jeden cel - aby usprawnić widoczność kucharzy oraz kelnerów i kelnerek. Tymczasem ma również ogromny wpływ na higienę i jakość przygotowywanych potraw. Jeśli chodzi o odzież gastronomiczną – już na pierwszy rzut oka łatwo zauważalne są zapaski kelnerskie. Przede wszystkim świadczą o jakości restauracji i podnoszą i rangę, oczywiście pod warunkiem, że są eleganckie oraz estetyczne i czyste. Co więcej, zapaski kelnerskie chronią odzież spodnią przed zbędnymi zabrudzeniami, a także zwiększają wygodę pracy. Posiadają wygodną kieszeń z przodu, która z łatwością pozwala mieć przy sobie notes oraz długopis w każdym momencie. Co więcej, wiązane troczki i pozwalają dostosować odzież gastronomiczna do obwodu ciała. To rozwiązanie praktyczne i sprawia, że te produkty są uniwersalne. 

Czapki szefa kuchni

Czapka szefa kuchni oraz czapka kucharska to nie tylko sprawa estetyki, ale również higieny - zapobiegają temu, aby włosy przedostały się do posiłków. Co więcej, czapka kucharska zwiększa wygodę pracy, ponieważ podczas wykonywania różnych ruchów, takich jak chociażby krojenie warzyw - włosy zostają na miejscu nie zakłócając swobody oraz widoczności poprzez wpadanie do oczu. Popularne są również tak zwane czapki budyniówki. Taka odzież gastronomiczna pozwala stworzyć wyjątkowa atmosferę miejsca, jednocześnie ocieplić jego wizerunek. 

Odzież gastronomiczna ociepla wizerunek

Na rynku dostępne są zapaski kelnerskie oraz bluzy kucharskie dostępne w różnej kolorystyce. Najczęściej wybierane są te utrzymane w stonowanych barwach tak, aby nie rzucały się zbytnio w oczy, ale jednak skutecznie podkreślały elegancję miejsca oraz wyróżniały załogę kuchni na tle gości.

Poprawiają higienę i zwiększają bezpieczeństwo

Zarówno zapaski kelnerskie jak i czapki kucharskie muszą być wykonane z materiałów oddychających, w końcu załoga w kuchni spędzi w nich długie godziny podczas pracy. Co więcej, muszą mieć także umiejętność pochłaniania wilgoci oraz powinny umożliwiać oddychanie przez tkaninę. Odzież gastronomiczna, a więc zapaski kelnerskie oraz bluzy kucharskie, pozwalają ochronić spodnią odzież przed zabrudzeniami, a także przed bezpośrednim kontaktem z rozgrzanymi  płytami lub olejem oraz gorącą wodą, dzięki czemu praca jest bezpieczniejsza. 

Odzież gastronomiczna ociepla wizerunek lokalu

Profesjonalna odzież gastronomiczna najczęściej jest wykonana z bawełny lub poliestru. Oczywiście, wybór zależy przede wszystkim od właściciela lokalu. Doskonale, jeśli odzież gastronomiczna, a w szczególności jej kolorystyka, harmonijnie współgra z wystrojem lokalu lub jego logiem, dzięki czemu goście będą mieli poczucie spójnej całości. Podsumowując, profesjonalna odzież gastronomiczna znacznie zwiększa bezpieczeństwo oraz wygodę podczas pracy - zarówno kucharza, jaki obsługi sali. 

Mogą Cię również zainteresować
29,03 zł 23,60 zł netto
Zapaska mini czarna z kieszonką
-11% 38,13 zł
33,58 zł 27,30 zł netto
Fartuszek dla pokojowej / personelu sprzątającego
-5% 98,40 zł
93,48 zł 76,00 zł netto
KITEL KUCHARSKI Armado z wentylacją - kolory
69,00 zł 56,10 zł netto
Bluza kucharska ( kitel )
19,68 zł 16,00 zł netto
Czapka budyniówka
20,30 zł 16,50 zł netto
Czapka z siatką
47,97 zł 39,00 zł netto
Fartuch bordo
81,92 zł 66,60 zł netto
Fartuch damski biały M
81,92 zł 66,60 zł netto
Fartuch damski biały L
79,46 zł 64,60 zł netto
Spodnie kucharskie czarne M unisex
79,46 zł 64,60 zł netto
Spodnie kucharskie czarne L unisex