Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu
Szukasz cen, cenników, kosztów lub kosztorysu Łóżek hotelowych? A może interesuje Cię najtańsza oferta? Złóż zapytanie, a specjaliści od mebli sami prześlą Ci wyceny.
Już teraz wyślij zapytanie do profesjonalistów ze Zwiadowcy i poznaj najlepsze rozwiązania. Jeśli interesują Cię opinie na temat Łóżek hotelowych szukasz porad lub ofert skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Otrzymasz fachową pomoc oraz oferty.
Zainteresowane osoby skontaktują się z Tobą i przekażą potrzebne informacje. Serwis Zwiadowca jest bezpłatny, a usługa niezobowiązująca.
Łóżko, zarówno w domu, jak i w hotelu powinno spełniać odpowiednie funkcje. Przede wszystkim musi być ono wygodne, eleganckie (korespondujące z wystrojem wnętrza) i dobrze sprofilowane, aby zapewnić odpowiedni komfort snu. Przepisy prawne określają minimalne wymiary łóżek, natomiast do właścicieli obiektów należy decyzja o ich rodzajach. Jakie łóżko do hotelu wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka hotelowego? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.
Łóżko hotelowe powinno być synonimem wygody i luksusu Twojego hotelu. Minimalne wymiary dla łóżka jednoosobowego to: 90 x 200 cm dla łóżka jednoosobowego, natomiast dla łóżka dwuosobowego wynoszą one: 140 x 200 cm. Są to jednak rozmiary minimalne, dlatego w różnych obiektach wypoczynkowych można znaleźć łóżka o różnej wielkości – im wyższy standard hotelu, tym łóżko jest zwykle większe.
Warto wspomnieć, że w pokojach hotelowych występują różne typy łóżek, wśród których najczęściej wymieniane są łóżka jednoosobowe, łóżka podwójne zwane w branży także double bed, a także queen size oraz king size. Dwa ostatnie warianty to specjalna modyfikacja łóżek podwójnych, które różnią się od podstawowej wersji rozmiarem materaca. Największe modele najczęściej znajdują się w pokojach o podwyższonym standardzie lub w pokojach rodzinnych, ponadto hotele organizujące wesela czasami umieszczają tego rodzaju łóżka w apartamentach dla nowożeńców. Łóżka hotelowe różnią się jednak nie tylko pod względem rozmiaru, ale także rodzaju. Najpopularniejsze są dwa rodzaje łóżek do hoteli: łóżka standardowe drewniane oraz łóżka kontynentalne.
Każdy właściciel hotelu, przed zakupem łóżka do swojego obiektu, powinien najpierw określić swój budżet. Zważywszy na to, że dla gości hotelowych odpoczynek i wygoda podczas snu są najważniejsze, to nie powinniśmy absolutnie oszczędzać na wyborze łóżka. Ceny za łóżko są uzależnione od kilku czynników, wśród których możemy wskazać:
Załóż konto i pozyskuj nowych klientów.
Bezpłatnie zaprezentuj firmę i
realizacje.
Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu
W pokojach hotelowych dostępne są różnego rodzaju łóżka. W Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Zachodniej Europy hotele wyższej klasy oferują tak zwane łóżka kontynentalne, natomiast w Polsce bardziej popularne są łóżka standardowe, których wysokość zwykle nie przekracza 50 centymetrów (taka wysokość uważana jest za optymalną ze względu na to, że umożliwia swobodne siadanie na łóżku i wstawanie z niego). W warunkach domowych doskonale sprawdzają się ramy z dodatkową przestrzenią do przechowywania, np. wysuwanymi kieszeniami albo podnoszonym materacem, natomiast w hotelach znacznie lepiej spisują się modele na wysokich nóżkach, dzięki którym można łatwo wyczyścić podłogę w całym pokoju.
Standardowe, określane również jako tradycyjne, łóżka składają się z drewnianego stelaża lub drewnianych szczebli, na który nakłada się materac. Mebel hotelowy nie wymaga paki na pościel, ponieważ łóżko jest cały czas przykryte narzutą. To, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu to nóżki. Otóż dwie z nich powinny mieć kółka (warto pamiętać, aby znalazły się one od strony zagłówka), które ułatwią przesuwanie mebla. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ pokoje hotelowe są często sprzątane, a mobilne łóżko ułatwi dostanie się nawet do trudno dostępnych zakamarków pokoju – czystość i higiena to jeden z głównych elementów, na które zwraca uwagę gość hotelowy podczas swojego pobytu.
Wybierając łóżko drewniane, warto postawić wytrzymałość, którą może zapewnić np. mebel dębowy. Jest to wysokiej klasy materiał, cieszący się popularnością szczególnie w przypadku właścicieli obiektów o podwyższonym standardzie (jego cena jest bowiem zdecydowanie wyższa niż na przykład sosny). Na uwagę zasługują również ramy łóżek wykonane z drewna bukowego, które jest również bardzo trwałe i sprężyste oraz podatne na obróbkę.
Natomiast łóżka kontynentalne z unikalnym, często tapicerowanym, panelem zagłowia odgrywają często pierwszoplanową rolę w aranżacjach pokoi hotelowych oraz nowoczesnych apartamentów o podwyższonym standardzie. Łóżka kontynentalne składają się z kilku ułożonych na sobie materaców, które umieszczone są na podstawie ze sprężynami – tak zwanym boksie, który wykończony jest tapicerką. Tego typu meble wyróżniają się przede wszystkim sporą wysokością, sięgającą do nawet ok. 70 centymetrów.
Materac dolny umieszczony jest bezpośrednio na drewnianej skrzyni, na nim znajduje się materac główny, a całość zamyka materac nawierzchniowy (topper). Pierwsze dwa (dolne) zazwyczaj posiadają sprężyny, z kolei topper może być wykonany z pianki. Łóżka kontynentalne są wybierane przede wszystkim przez hotele o podwyższonym standardzie, czyli posiadające minimum trzy gwiazdki. Wybierając łóżko kontynentalne, należy zwrócić uwagę na kilka jego elementów, tj. wysokość nóżek (stabilność i wytrzymałość to ich najważniejsze cechy), waga materaca właściwego (zbyt ciężki będzie kłopotliwy podczas wykonywania czynności higienicznych) oraz rodzaj wykończenia łóżka.
Ze względu na intensywność użytkowania, hotelowe wersje materacy powinny być przygotowane z myślą o takim właśnie przeznaczeniu. Konstrukcja powinna być solidniejsza, gramatury surowców wyższe itd. Zazwyczaj materace hotelowe są twardsze niż domowe. W warunkach domowych stosowane są materace sprężynowe (bonnelowe i kieszeniowe), piankowe i lateksowe.
Warto zwrócić uwagę na pikowanie materaca. Najlepiej, aby było obustronne, pozwoli to wydłużyć żywotność materaca poprzez możliwość użytkowania go po obu stronach. Standardowa wysokość materacy to ok. 16–18 cm. Ostateczny wybór zależy jednak od inwestora i warunków hotelowych. Według jego obserwacji widać zależność, im wyższy standard hotelu, tym wyższe łóżko/materac. Podstawowa wysokość wynosi około 40–50 cm. Materac ma też największy wpływ na ostateczną cenę. Duże znaczenie mają również dodatki, takie jak narzuty, falbany czy nakładki higieniczne.
Oczywiste jest to, że o komforcie snu gości hotelowych decyduje materac, dlatego decydując się na jego zakup powinniśmy wziąć pod uwagę jego wygodę, a przy tym maksymalną trwałość. Wśród hotelarzy wybór pada najczęściej na materace sprężynowe, w tym także strefowe, które wykańczane są piankami wysokoelastycznymi. Warto unikać najtańszych materaców piankowych, które szybko się niszczą. Możemy wyróżnić:
Materace hotelowe sprężynowe bonnelowe, gdzie sprężyny połączone są drutem, a co za tym idzie, nie dopasowują się odpowiednio do sylwetki swojego użytkownika, ponieważ wraz z naciskiem na dany materac ugina się cała jego powierzchnia. Kiedy wszystkie sprężyny uginają się równocześnie, to można usłyszeć charakterystyczne skrzypienie. Jakość materacy bonellowych jest niższa, a komfort użytkowania mniejszy, niż ma to miejsce w przypadku materacy sprężynowych kieszeniowych. Popularność tego rodzaju materacy jednak nie słabnie, ponieważ ich cena jest bardzo przystępna.
Materace hotelowe sprężynowe kieszeniowe uznawane są za jedne z najwygodniejszych materacy dostępnych na rynku. Każda sprężyna znajduje się tu w osobnej kieszeni (kieszenie wygłuszają skrzypienie sprężyn) i jest otoczona pianką, a wspomniane kieszenie są ze sobą połączone. Oznacza to, że każda sprężyna działa osobno, zapewniając użytkownikowi dobre podparcie dla kręgosłupa, jednocześnie dopasowując się do kształtu danej sylwetki. W materacach kieszeniowych występuje siedem stref twardości, co sprawia, że są bardzo wygodne.
Co więcej, podział na kieszonki zapewnia dobry obieg powietrza wewnątrz materaca, tym samym zapewniając jego użytkownikowi odpowiednią higienę snu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy kieszeniowych, a te, które zapewniają swoim użytkownikom najwyższy komfort nocnego wypoczynku to materace multipocket. Mają one jeszcze większą elastyczność punktową, na co wpływ ma większa liczba sprężyn na 1 metr kwadratowy materaca. Tego typu materac idealnie sprawdza się szczególnie w łóżkach dwuosobowych.
Materace hotelowe piankowe, co prawda uznawane są za mniej wytrzymałe i nieco miększe, niż materace sprężynowe, to niektóre z ich rodzajów również wybierane są do hoteli. Najczęściej wybór pada na jeden z trzech następujących rodzajów: materace z pianki wysokoelastycznej (ich cechą charakterystyczną jest wytrzymałość), materace z pianki termoelastycznej (zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa, a także idealnie dopasowują się do kształtu ciała swoich użytkowników, odpowiadając na działającą na nie temperaturę), materace piankowe 7-strefowe (wybierane są ze względu dobre podtrzymanie kręgosłupa oraz zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca).
Materace nawierzchniowe — ostatnia warstwa w połączeniu z pozostałymi materacami pełni ważną funkcję w podniesieniu poczucia komfortu. Trzy materace kontynentalne, kładzione jeden na drugim, zapewniają miękkość, której nie sposób uzyskać, śpiąc tylko na jednym, pojedynczym materacu. Cienki topper może być szczególnie pożądany w podwójnych łóżkach, które powstały ze złożenia dwóch „jedynek”. W tym przypadku materac nawierzchniowy zakryje szczelinę między materacami i pozwoli na swobodny sen parom.
Higiena materacy
Wybierając materace do hotelu, należy zwrócić uwagę na ich pokrowce, które regularnie powinny być zdejmowane. Z tego powodu ważny jest materiał, z jakiego są wykonane. Wskazane jest to, aby można go było prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza (wówczas giną roztocza i drobnoustroje). Wietrzenie, odkurzanie, obracanie, odświeżanie, wreszcie pranie materacy to czynności niezbędne podczas regularnych czynności pielęgnacyjnych. Warto zainwestować także w nakładki higieniczne, które ochronią materace przed dostaniem się do ich wnętrza różnego rodzaju zanieczyszczeń.
Estetyka samego łóżka hotelowego nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ i tak przez większość czasu jest ono przykryte narzutą. Poza tym na odbiór mebla ma duży wpływ także pościel, na której zakupie nie należy oszczędzać (im lepszej jest ona jakości, tym dłużej będzie służyła i cieszyła oczy gości). Wysokiej jakości pościel jest bowiem swego rodzaju wizytówką hotelu, a jednocześnie ma duże znaczenie dekoracyjne. Aby łóżko hotelowe wyglądało efektownie, wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać – estetyka pościeli, dobór narzuty, ozdobne poduszki.
Decydując się na zakup łóżka hotelowego warto pamiętać, że jest ono najważniejszym elementem pokoju, który sprawia, że goście chcą wrócić do tego miejsca i polecają je znajomym czy rodzinie. Warto pamiętać, że hotelowe łóżko i materac to zestaw, który ma być przede wszystkim funkcjonalny. Wytrzymałość, solidność i wygoda to cechy, których nie może zabraknąć. Estetyka nie schodzi jednak na drugi plan, ponieważ goście w pierwszym momencie oceniają oczami. Tu jednak nie rama łóżka jest najważniejsza, ale pościel, narzuta i dekoracyjne poduszki.
Podaj jakich firm i ofert szukasz
Porównaj ceny i ważne parametry
Zyskaj korzystniejsze warunki zakupu
Szukasz cen, cenników, kosztów lub kosztorysu Łóżek hotelowych? A może interesuje Cię najtańsza oferta? Złóż zapytanie, a specjaliści od mebli sami prześlą Ci wyceny.
Już teraz wyślij zapytanie do profesjonalistów ze Zwiadowcy i poznaj najlepsze rozwiązania. Jeśli interesują Cię opinie na temat Łóżek hotelowych szukasz porad lub ofert skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Otrzymasz fachową pomoc oraz oferty.
Zainteresowane osoby skontaktują się z Tobą i przekażą potrzebne informacje. Serwis Zwiadowca jest bezpłatny, a usługa niezobowiązująca.