Wybór oferty spośród niegraniczonego wyboru
12.08.2020, 19:30

Zainteresowany zakupem klient praktycznie w każdej branży musi się zmierzyć się z nieograniczonym wyborem. Przewaga podaży nad popytem i stale rosnący asortyment powodują, że coraz większe znaczenie posiadają opinie i rekomendacje.

MORE

Do przeszłości należą czasy w których klient był w stanie samodzielnie przeanalizować większość dostępnych ofert. Obecnie w wielu sytuacjach rolę sprzedawców zastępują opinie, rekomendacje, filtry czy doświadczenia innych użytkowników.

Wybór oferty

Przeglądanie dziesiątek ofert wymaga zaangażowania znacznej uwagi i czasu, a w efekcie nie daje gwarancji trafności dokonania najlepszego wyboru. W świecie nieograniczonego wyboru liczy się kontekst, a nie ilość. Gdzie pierwszorzędne znaczenie ma ograniczona grupa wyróżniających się towarów na tle innych tzw “czoło listy ofert”. 

Sieci społecznościowe, platformy branżowe gromadzące społeczności i umożliwiające powstawanie zbiorowych doświadczeń zastępują dotychczasowe wyszukiwarki i katalogi oferując użytkownikom większą użyteczność i możliwość komunikacji.

Kryteria wyboru

Platformy handlowe dzięki swoim funkcjonalnościom pozwalają wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Ułatwić im wybór. Zebrać Opinie (rekomendacje), Wiedzę (Pytania i odpowiedzi) i gromadzić wspólne doświadczenia. 

Oferty znajdujące się na szczycie listy mają większą szansę na zwrócenie uwagi i sprzedaż w przeciwieństwie do reszty.

Dynamiczny rozwój sieci, urządzenia mobilne i coraz niższy koszt technologii nieustannie zmieniają zachowania i preferencje użytkowników. Wyszukiwarki internetowe, targi i katalogi branżowe nadal mają swój udział w rynku. Z każdym rokiem jednak tracą go na rzecz platform handlowych i serwisów społecznościowych. 


Wyróżnienie oferty
Komentarze